kasvatajad

Kennel: Est Amicus
E-mail: mariann.vink@gmail.com
Telefon: +372 51 01 545

Esimese tõukoera omanikuks sain ma 1986-ndal aastal ja see oli punane inglise kokkerspanjel Kent. Siis astusin ma ka esimest korda Tartu koerteklubisse. Kent oli ka esimene näitusekoer.
Järgnev tõug oli ameerika kokkerspanjel. Olen olnud ka pikakarvalise taksi ja bulmastiffi omanik. Kõik koerad olid tõukoerad ja näitusekoerad.
Minu järgmine suur armastus oli saksa lambakoer Donna.
Siis pöördusin tagasi oma esimese tõu juurde, milleks oli inglise kokkerspanjel.
Praegu on mul kaks vahvat pere- ja näitusekoera ning kolm kaasomandi koera.
Alates 2013 registreeririsin oma kenneli, Est Amicus, Eesti Kennelliidus ja FCI-s. Kenneli nimi on ladinakeelne ja tähendab tõlkes „on sõber“.
Olen Eesti Inglise Kokkerpanjelite Tõuühingu ellukutsuja ja juhatuse esinaine ning Tartu Spajeliklubi liige. Lisaks olen professionaalne Inglise kokkerspanjelite groomer ja koolitaja.

Kennel: Edenbridge
E-mail: evaliisa034@gmail.com
Telefon: +372 55 19 396

Olen kasvatanud inglise settereid alates aastast 2009, kuid setterid on minu elus olnud juba lapsest saati, mil lugesin Gavriil Trojepolski raamatut ja nägin filmi “Valge Bim Mustkõrv”.
Oma esimese inglise kokkerspanjeli sain 2019.aastal kuulsast Soome kennelist Northworth. Koera nimi on Steffie (Northworth Gather Some Style). Ta on must, särtsakas, kuid äärmiselt truu ja sõnakuulelik koer. Talle on tehtud kõik soovitatavad terviseuuringud, millega saab tutvuda EKL registris. Steffie saamist võib pidada ühe suure unistuse täitumiseks ja samuti ka uueks etapiks minu aretustöös. Loodan, et saan oma aretustööga tuua teistele sama palju rõõmu, kui Steffie on toonud mulle!

Kennel: Breath Touch
E-mail: kadri.martin@hotmail.com
Telefon: +372 51 55 456

Olen loomade vastu huvi tundnud juba varasest lapsepõlvest. Vanaema juures oli meil palju erinevaid loomi, kelle eest mulle väga hoolitseda meeldis. Minu koju saabus esimene koer, kui käisin põhikoolis ja selleks oli vene jahispanjel Belli. Hiljem tulid mu ellu ja koju kaks vahvat berni alpi karjakoera. Lapsepõlve suur unistus, saada endale uuesti spanjel, saabus kuus aastat tagasi, kui ühel ilusal kevadel tõin koju kokkeribeebi Bella. Imeline sõber ja truu kaaslane. Kaks aastat tagasi jäi Bella teisest pesakonnast meile seltsiks särtsakas ja isepäine Bianca.

Kennel: Amber Glory
E-mail: applesveta2022@gmail.com
Telefon: +372 55 69 46 36

Olen pikka aega olnud koeraomanik. Minu esimene tõug oli puudel, kes oli kaasomandis. Imeline kuulekas tõug, keda on lihtne koolitada. Järgmine koer mu elus oli springer spanjeli tüdruk Sherry, kes oli pärit töötavatest jahivanematest. Siis sain ma aru, kes on spanjel. Temaga pole kunagi igav. Jah, puudel toob sulle sussid ja ajalehe ning leiab ka õuest, midagi, mida sulle tuua, sest ta on ka oma südames jahimees, kuid spanjel suudab oma peremehele pakkuda tõeliselt aktiivset ja vaheldusrikast jalutuskäiku. Minu järgmine koer oli inglise kokerspanjel. See tõug on vabadust armastav nagu ma isegi. Ma mõistan  suurepäraselt nende iseloomu. Minu missiooniks on selle tõu säilitamine ja aretamine. Aretuseks parimate koerte valmine, tiine emase eest hoolitsemine ning ohutule poegimisele kaasaaitamine, kutsikate eest hoolitsemine ning nende kasvatamine turvalises keskkonnas, samuti  koerabeebidele uute armastavate omanike valimine on suur vastutus, kuid samas olen tänulik, et seda teha saan. Tunnen seda tänu iga kord, kui suhtlen kutsikate peredega! Viimaks otsustasin asutada päris oma kenneli Amber Glory.

Kennel: Irish Melody
E-mail: kennel.irishmelody@gmail
Telefon: +372 533 05 340

Kennel: Marihei
E-mail:
Telefon: +372 53 583 557